| base112 a întrebat:

Salut,ce trebuie sa invat pentru scoala de soferi(intreb pentru ca inca nu m-am inscris si vreau sa invat inainte putin)? Am aceasta carte http://www.elefant.ro/......ml,trebuie sa o invat toata sau anumite capitole? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa studiezi OUG 195/2002 (Codul rutier), republicat in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu modificarile si completarile ulterioare, le gasesti actualizate pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro. Dupa studierea acestora, in principal prevederile ce contin reguli de circulatie, poti face chestionare, tot pe acest site.
Despre carti nu stiu ce sa spun, n-am vazut nici una, asa ca ma abtin.