| Doareuingeneral09 a întrebat:

Cei care va pricepeti la masini si aveti audi a4 sau stiti despre ele cum imi dau seama daca au sau nu senzori de parcare!?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parcheaza si ai sa afli.

| Baddboy a răspuns:

Cand te apropi la jumate metru de un obstacol... ticaie tot mai tare. sau vezi niste cercuri fata -spate in bara.

| OldSoul a răspuns:

Te uiti la bara daca are sensori.
Daca bara are 4 gauri, rotunde, care par a fi acoperite, ei bine, are senzori.
Atasez aici o poza, sa-ti dai seama despre ce vorbesc:
https://www.4tuning.ro/......2-85-1.jpg

| Crackman a răspuns:

Orice masina cu senzor are in bara din spate 4 sau 6 cercuri
Pe laterala si fata.
Depunde ce model este.
Idee este ca te uiti si in bord daca are pentru senzori dotare sau camera.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crackman):

De ce ai avea senzori pe masina, si sa nu fie conectati la nimic?
Si in bord nu iti arata nici o camera, poate pe unitatea media, daca are.
Si daca are camera, pui pe reverse si ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti in bara, sunt niste cercuri 5-6 depinde,
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images
Cam asa arata, unele au mai putine altele mai multe.
Dar tu nu auzi cand parchezi, daca bipaie ceva, totusi?