| prometeu a întrebat:

Cine are Logan diesel, cum merge? Merita sa dai banii pe el?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca se merita sa cumparati un Logan diesel de 1, 5 dCI 65 CP se incadreaza in consum atat in oras cat si afara de oras, au porniri usoare si intrunesc toate pretentiile romanilor.

9 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Te referi la mcv? sau? sotu meu a avut masina de serviciu logan mcv 1, 6 diesel, clima si pot spune ca ne-a rupt la consum din tm la stei, si mai vb sotu ca nu are stabilitate, e f aiurea facuta, parerea mea e sa te orientezi spre alceva acum depinde si de buget

| kenzo007 a răspuns:

Nu stiu de ce va mai luati Logan... sunt niste masinii de nimicahappy
Sfatul meu este sa iti iei un renault daca nu ai bani de altcevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mcv diesel 1. 5 dci de 70CP si iti spun ca la consum e super ok cu toate ca masina are 1, 3tone. Pe urban 6%, 6, 5% cu AC pornit, afara cam 4, 8-5% in functie de stilul de condus. Consuma mult pe autostrada, am mers constant cu 150-160 si a sarit la 6, 5 chiar 7%. Doamna de sus probabil vorbeste de 1, 6 16V de 105CP (de 1, 6 diesel nu am auzit in viata mea) care intr-adevar consuma de rupe. Am avut si din acela si imi lua 11-12% in oras si 8% afara. Versiunea 1, 5dci 85CP s-ar putea sa fie mai economica de cat cea de 70CP din ce am auzit. insa e mai scumpa. Apropo dieselul de 70CP este puturos rau. deci are avantaje dar si minusuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca avantaje iti pot spune ca iti faci treaba cu ea, costuri reduse de intretinere, rezistenta la drumurile noastre, cari cu ea de rupi, unele versiuni chiar au fuga in ele, interior fara pretentii de masina nemteasca sau frantuzeasca, insa dupa un nr de Km lucrul romanesc tot romanesc ramane. Incep sa scoata sunete ciudate portierele, nu se mai inchid bine si trebuie sa le reglezi tot timpul chestii de-astea marunte care te enerveaza. Pretul sincer mi se pare cam mare pentru una noua fata de ce ofera. 12, 000euro pentru versiunea Prestige MCV 1, 5 dci 85CP?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te referi la logan mcv... vreau sa zic ca tata are logan diesel...si e super...are 4 ani...si merge la fel de bine cum mergea cand era noua...nu a avut nici o problema pana acum...si are si consumul putin...merita baniii... e superr...am condus-o si eu...acum e alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o porcarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un Logan diesel 1, 5 70cp, din iunie 2009.La drum lung(Baia Mare-Barcelona) consumul a fost 4, 7%, cu ac pornit.In oras creste cu foarte putin, daca sti cum se conduce o masina. Dupa parerea mea, masina se comporta foarte bine.Adrian

Răspuns utilizator avertizat
| prometeu explică:

Ma intereseaza mai mult fiabilitatea motorului, vreau Logan simplu pentru sotie e potrivit ca ea e cam lenta si i se potriveste, mai mult umbla doar in oras.