| Sofer a întrebat:

Credeți ca e mai comod sa conduci o mașina cu cutie automata în oraș și distante foarte lungi? După 5 ani de mers zi de zi cu manuala as face trecerea pe automata. Vw Golf 7 și Passat B7 cu DSG? Dacă știți alte mărci cu cutie automata fiabila. Spunețile aici. happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Manuala ramane baza. Mandria soferului, automata e pentru fetițe care nu stiu sa schimbe vitezele sau le e frica sa puna mana pe schimbator

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din primul minut in care am condus automata am zis ca nu imi mai cumpar manuala niciodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

@mgtow
alt frustrat care nu a codus o automata in viata lui... si odata avea username Sofer. Lool

| mihai69 a răspuns:

Mai ales pentru mersul în oraș, pe zone aglomerate cu multe semafoare, e aur curat.
La drum lung, nu prea e mare diferență.

| relian a răspuns:

Toaste masinile cu transmisie automata is fiabile.Nus facute sa se strice, daca sar defecta asa usor cum cred unia nu ar mai vinde aia masini laughing
De ce masinile de lux vin din fabrica cu transmisie automata? Audi, BMW, Mercedes tot cei clasa superioara asa vin, sa vrei una manuala trebuie sa dai tu comanda.
Oare ca nu-s bune de aia pun aia asa pe masinloe de lux? Asa ziceam si eu.
Toate marcile de masini fabrica si manuale si automate.In america 99, 99% is automate,manuala doara la cerere,dar dupa stai cu ea ca nai cui eu vinde laughing
Ferari, Lamborghini, Maserati, etc toate in ziua de azi numa asa sunt automate, nici sa vrei nu-ti pun manuala.
Daca e mai comod sa conduci automata? Incearca si dupa o sa uiti definitiv de aia manuala cu care faci gimnastica zilnic, bagi si scoti intruna laughing

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bai @mgtow aberezi, chiar as vrea sa vad urmatorul A8, Seria 7, S-klass si nu numai cu cutie manuala. Multi aveti impresia ca schimbatul vitezelor va face soferi.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Una peste alta, cutiile automate sunt mult mai bune decat alea manuale. Schimba mult mai corect vitezele decat majoritatea soferilor si nu trepideaza. Nu schimbatul vitezelor te face șofer.

| Andresso a răspuns:

Depinde in ce pret vrei sa te incadrezi.