| Începătorul988 a întrebat:

Credeti ca se vor interzice motoarele diesel euro4 prea curand?

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Personal,da.
In fond, motorina arsa e toxica pentru oameni pe cand benzina are doar ca efect incalizrea globala.

| QuelQui a răspuns:

4, 5, ... 12, da. Nemtii au inceput deja sa le interzica. De asta vor fi vanzari masive catre "gropile de gunoi" ale Europei: Romania, Bulgaria. Nu te grabi sa cumperi, daca asta intentionezi. Dupa ce se vor vinde toate cele din vest, se vor interzice si la noi in cateva luni. Uita-te cum s-a intamplat cu alte produse.

| Începătorul988 explică (pentru QuelQui):

Peste 80%din masinile Romaniei sunt diesel. Daca le-ar interzice nu ar muri bugetul statului?
Si totusi, de exemplu, cumpar un Audi A8 2017/18diesel, cu peste 80, 000€. De ce sa il interzica? De obicei cele mai scumpe masini in showroom sunt cele diesel. Romanul vrea la scara cea mai scumpa masina, si cea mai dotata.

| Al3x998 a răspuns:

In Romania, nu prea curand.

| RAY a răspuns:

Nu cred, din moment ce inca se vand