| Baninelimitati a întrebat:

Salut! Cu ce pot îndepărta spray-ul de pe plastic (plexiglas)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

WD 40[cu pai rabatabil ai control exc la evacuare] sau alcool tehnic 97% ala mov[7-15 ron/1L], sau izoporpilic da e mai tare si poate ataca plexicul, ca ultima varianta as merge pe diluant mineral fara miros[pret dublu fata de diluantul normal] de la tikurila, gamblin[w.craftmall.ro], hornbach, etc.

Acetona sau diluantul normal ataca pexicul ca benzina polistirenul deci grija, iar formolul[atentie maxima la vapori] lipeste plexicul invizibil.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu continea cel spray: fixativ, otrava de gandaci, detergent, ulei de bronzat, samd.