| albastru777 a întrebat:

Salut, cum alimentez o banda led de semnalizare, la un scuter electric, care scoate pe instalatie 60 de volti, eu am nevoie de 12 volti

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie facut un mic montaj cu o rezistenta si niste diode zener. Nu mai tin minte ca n-am mai lucrat din anii '80. Mergi la un reparator radio-tv. Nu pot sa spun dar cred ca nu costa mai mult de 30-35 lei.

| albastru777 explică (pentru Salontanul):

Ce valori trebuie sa aiba?

| Salontanul a răspuns (pentru albastru777):

Dumnezeu mai stie. Nu mai tin minte. Atunci eram tanar. Acum sunt batran. Trebuie, insa as aiba 12 volti la iesire.