| kypsyk112 a întrebat:

Cum pot scoate o eroare de airbag de la volan si pasager dreapta,, trebuie resetat calculatorul.s.au rescris? s.au trebuie schimbat..Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde de tipul erori.
Daca aceea eroare a aparut in urma unui accident, calculatorul airbag-ului trebuie rescris/schimbat (sters crash data) desigur, dupa ce s-au inlocuit in prealabil si airbag-urile si celelalte elemente afectate(senzor/centura).
Daca aceea eroare a aparut subit, cel mai adesea se rezolva cu o stergere a erori cu diagnoza.
In unele cazuri cand aceea eroare apare subit, se intampla ca unul din airbag-uri sa se defecteze, motiv pentru care acesta sa trebuiasca inlocuit ca mai apoi eroarea sa fie stearsa.

| kypsyk112 explică (pentru OldSoul):

Da a aparut eroarea dupa un accident...da am pus airbagul..trebuie rescris calculatorul.

| OldSoul a răspuns (pentru kypsyk112):

Exact.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Incearca sa stergi eroarea.La mine a aparut dupa ce am dat jos torpedoul ca sa schimb ventilatorul.Am uitat sa deconectez bateria inainte.S-a sters imediat cu un tester generic.