| CristiB93 a întrebat:

Cum ramane pana la urma cu taxa aceea auto, mai trebuie sa o platesti daca cumperi un autoturism care nu o are platita. Am cumparat de curand o masina si nu am inmatriculato pe mine deoarece nu a avut platita acea taxa si circul cu ea pe vechiul proprietar,dar acum am auzit ca sa anulat, e adevarat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu, introdus prin OUG nr.9/2013, trebuie platit la inmatricularea masinii si nu a fost anulat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie platita, nu sa anulat nimic

| mihai69 a răspuns:

Se cheamă „Taxa de mediu" și trebuie plătită. sad
(s-a decis la instanțele UE că FOSTA taxă auto era ilegală. nu și asta care e acum în vigoare).