| MadalinT00 a întrebat:

Cum sa te asiguri mai bine cand dai in marsarier masina?

Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Dacă nu conduci o dubă, cel mai avantajos e să te uiți prin lunetă. Dar pentru că sunt situații în care locul e mai îngust, sunt mai utile oglinzile laterale. Totuși, nu uita și de partea din față. Trebuie să fii atent la viraj, astfel încât să nu lovești cu botul mașinii. Deci toate variantele trebuie folosite in mod egal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MJo):

Cand conduci ceva de genul Skoda Octavia hatch, uitatul prin luneta e similar cu ramasul cu ochii in soare. Nu vezi absolut nimic, doar cerul.
Oglinzile laterale sunt aur in conducerea oricarei masini, iar pentru distanta exacta, se iau repere laterale, se intuieste forma masinii pe care o conducem, si se lasa jumatate de metru pentru orice eventualitate. Doar cand ai aceeasi masina de 2-3 luni, si permisul de la 2 ani in sus, poti face din alea la centimetru.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te uiti in spate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti in spate, in oglinzi, in camera

| Algo098 a răspuns:

Cred c a sunt bune si cateva camere de supraveghere + monitor.

| CerCopiTec a răspuns:

Trebuie sa te inveti sa folosesti doar oglinzile laterale, exerseaza undeva cu niste pet uri in loc de jaloane, regleaza bine oglinzile sa vezi cat mai bine, trebuie si un pic de incredere, ce nu se vede in oglinda nu exista pe langa masina