| sskrillex96 a întrebat:

Salut. Cum se amorseaza pas cu pas pompa de motorina la un diesel, Audi a4 b6 1.9 tdi avb 101cp. Presupun ca e asemănător procedeul la toate motoarele cu pompa de înalte, sau cel puțin la 1.9 de la gama vag.

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sincer tot ce stiu cu partea cu amorsarea e ca se face din diagnoza. Practic schimbi filtrul de motorina si din diagnoza faci amorsarea cu contactul pus fara sa pornesti motorul.
si o chestie, 1.9 TDI PD nu are pompa de inalte. Nu cred ca incurca cu nimic la asa masina ca nu ii faci amorsare, numa ca o sa porneasca mai greu.

| Carbit9669 a răspuns:

Pompa de motorina e in rezervor ii bagi motorina banuiesc ea oricum trage motorina din momentul in care ai pus contactul