| GhitaAndrei a întrebat:

La audi a6 c8 consuma ulei?
Ma refer la toate motoarele inclusiv diesel.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, atunci cand anumite piese sunt uzate. Cuzineti, segmenti.

| UserRo10 a răspuns (pentru darrio2007):

La Audi generatia aia ultima problema sunt segmentii. Mai rapid spuneai epuratorul sau pierderi neetansitati (boala Audi)

| darrio2007 a răspuns (pentru UserRo10):

Eu m-am referit la toate motoarele in general.

| darrio2007 a răspuns (pentru UserRo10):

Te pricepi la motoare ca baba la condus vaporul.

| UserRo10 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu mai suntem in anii 2000. Sa stii ca mecanica a avansat de la patent si sarma la saviemurile vechi

| darrio2007 a răspuns (pentru UserRo10):

Principiul de functionare al unui motor este acelasi de cand s-a inventat. Inca o dovada ca habar nu ai de asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

ORICE mașină consumă și ulei. Mai mult sau mai puțin...

| ReddY25 a răspuns (pentru sierra1):

Și cea de spălathappy

| ReddY25 a răspuns:

Da

| UserRo10 a răspuns:

Salut. La diesel nu exista probleme pe partea asta, dar exista probleme specifice vag privind adblue si daca ai v6 neetsansitatile in zona V-ului
La benzina exista consum ulei declarat de producator, dar nu ca in era 2008-2012! l intre schimburi e media