| Negreanu_Stefan_1997 a întrebat:

Motoarele de AUDI din 2008 2.0 diesel sunt bune?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Avand in vedere dezastrul produs de VAG in prima versiune de 2.0 TDI, eu zic ca un motor carpit sa nu mai suga uleiul nu se poate numi un motor bun.
Cica alea common-rail ar fi bune. Pentru mine doar 1.9 TDI a fost bun.

| Negreanu_Stefan_1997 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar am auzit ca motoarele de dupa 2006 de 2.0 diesel sunt bune.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Cele CR( Common Rail) sunt daca au fost intretinite cum trebuie. Cele PD(Pompe Duse) au fost cu probleme, exceptie cele cu cod motor BKP si inca unul.Dar depinde si cum nimeresti.Am avut celebrul 2. 0TDI BLB din 2004 100.000 km fara probleme.L-am dat la un cunoscut are peste 20.000 km cu masina si nici nu s-a atins de ea