| anonimdincluj a întrebat:

Salut. Cum se regleaza surubul acela de la acceleratie de la scuter? Cand il destrang se aude motorul mai incet si nu se mai invarte roata spate, cand il strang se invarte roata spate dar se aude ca si cum motorul ar avea putere mai mare

4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Surubul de la acceleratorul scuterului, este cunoscut ca un surub de reglaj de duze, aceasta permite reglarea fluxului de carburant care ajunge la motor, astfel influențând puterea și viteza scuterului.

| anonimdincluj explică (pentru helpforyou):

Si daca strang surubul la maxim (astfel incat roata spate sa se invarta cand scuterul sta pe loc), oare prind viteza si putere mai mare?

| NuCitescNotificari a răspuns:

Cu multa grija

| anonimdincluj explică:

.e mai bine sa las surubul strans la maxim? Dau funda!