| Stefan_Alexandru_1997_8ikP a întrebat:

Salut, cum stă treaba cu sistemul asta de frânare SBC (Sensotronic Brake Control)SBC (Sensotronic Brake Control) Mercedes Benz W211 (2003-2005)

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu sta deloc bine laughing sunt puse pe cateva masini si alea chemate inapoi de fabricant ca aveau probleme laughing
Este o frana electrohidraulica, balarii, are un motor electric cu pompa, rezervor sub presiune, deci mai multe componente, mai multe probleme.
Este controlata electronic presiunea fluidului la fiecare roata.Nu se stie ce viitor o sa aiba, deocamdata nu le folosesc prea multi fabrincati, din ce am inteles mercedes ca ei au facut sistemul asta, dar la doar cateva modele, la clasa E dupa ce au bagat sistemul asta lau scos, aveau f multe probleme.Mai foloseste Toyota nu stiu la ce model si cam astea is, sau asa stiam eu candva, poate acum cine stie or mai fi bagat si altii.