| Laur195 a întrebat:

Salut, daca pe un scuter am cauciucuri 2.50 r17 pot pune cauciucuri mai groase, cum au motocicletele adevarate? laughing Sau trebuie sa schimb si janta?

Răspuns Câştigător
| Alex_Lacatus_1999 a răspuns:

Acel model de scuter are destul de groase caucicurile, si nu ți as recomanda sa iti pui o mărime mai mare, motociclete au roti mari deoarece le ajuta în curbe si pentru o stabilitate mai bună pentru că sunt facute pentru viteză ce ating 100 de km/h În foarte putine secunde. Funda?

| Laur195 explică (pentru Alex_Lacatus_1999):

Nu, cauciucurile sunt subtiri, de aia voiam sa iau ceva mai mare sa am mai multa stabilitate, dar totusi daca asa a venit ea din fabrica inseamna ca asa ar trebui sa fie

1 răspuns: