| Alex13444 a întrebat:

Salut, dacă schimb toba finala de la un vw golf 5 1.6 fsi 115 cp cu una sport, se va modifica sunetul măcar puțin?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai din cate imi dau seama vrei ceva custom, care de obicei se traduce printr-o toba finala universala si tevi cu profil facute dupa masina ta cum ar veni, depinde evident si de cum vine toba finala la tine.
Serviceurile serioase care se ocupa cu asa ceva cu montari si modificari de evacuari, iti pot face fara probleme un test de sunet punand doar provizoriu o anumita toba pe masina ta, si astfel iti poti alege una mai silentioasa, exista si artificii pe care le poti face la o evacuare de ex. acel buton care sa o faca silentioasa si apoi la alta apasare sa devina zgomotoasa etc cu bani si cu oamnei priceputi se pot face multe.
Masina ta nu e pe benzina? daca da cu siguranta sunetul se modifica!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunetul o sa fie modificat mult nu putin dar conteaza ce pui, daca pui o ieftineala de aia de trezeste cartierul e una si alta e sa pui ceva de calitate sau o toba dedicata modelului tau.
Asa o toba de 200 de lei suna ca naiba de tare si aiurea si in plus nu e nici legal

| Alex13444 explică (pentru Simpatic):

Ideea este ca eu as vrea sa se audă puțin mai tare adică sa aibă un sunet cât de cât sportiv dar nu prea tare, de asta as alege sa schimb doar toba finala
Vreau doar un plus mic de sunet

| Simpatic a răspuns (pentru Alex13444):

Pai din cate imi dau seama vrei ceva custom, care de obicei se traduce printr-o toba finala universala si tevi cu profil facute dupa masina ta cum ar veni, depinde evident si de cum vine toba finala la tine.
Serviceurile serioase care se ocupa cu asa ceva cu montari si modificari de evacuari, iti pot face fara probleme un test de sunet punand doar provizoriu o anumita toba pe masina ta, si astfel iti poti alege una mai silentioasa, exista si artificii pe care le poti face la o evacuare de ex. acel buton care sa o faca silentioasa si apoi la alta apasare sa devina zgomotoasa etc cu bani si cu oamnei priceputi se pot face multe.
Masina ta nu e pe benzina? daca da cu siguranta sunetul se modifica!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Da