| Hehehahah a întrebat:

Salut. Daca un obiect are 2, 10 metri lungime in poziție orizontală, atunci când va sta in poziție verticală (90°), ce lungime va avea? (Vorbesc aici de o motocicleta)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In pozitie verticala are tot aceeasi dimensiune. Numai ca se vorbeste de inaltime nu de lungime.
Te-ai gandit mult pana sa pui asemenea intrebare?

Bula
| Bula a răspuns:

Va avea lungimea cat are acum inaltimea.

| johnnny123 a răspuns:

Este o întrebare-capcană, este o glumă, sau chiar ai probleme serioase cu înțelegerea modului în care funcționează spațiul și dimensiunile?

| Yuoia a răspuns:

4,20, desigur. happy
De ce crezi ca si-ar schimba dimensiunile?

| darrio2007 a răspuns (pentru Yuoia):

Nici tu nu esti departe de el.

| Yuoia a răspuns (pentru darrio2007):

Nu te-ai prins?

| darrio2007 a răspuns (pentru Yuoia):

Ba da. Il induci in eroare.

| PineapplePizza a răspuns (pentru darrio2007):

420 e un numar sacru, deci nu e eroare ci il ia la misto.

| darrio2007 a răspuns (pentru PineapplePizza):

Sacru pentru cine? Este 4, 20 nu 420.

| mastadont a răspuns:

Poți să o pui și cu roțile-n sus că lungimea tot aia rămâne.

| UserRo10 a răspuns:

Cred ca nu ai pus intrebarea corespunzator. La ceea ce ai intrebat motocicleta va ocupa tot 2.1 metrii pe inaltime