| mihai1342 a întrebat:

Salut, de cateva luni am un scartait la masina, acest scartait s-a intensificat foarte tare in ultima vreme, a devenit incredibil de enervant, nu conduc foarte des, dar atunci cand o fac, imi explodeaza creierul si chiar imi este rusine. Scartaitul vine de la roata stanga din fata, scartaie cand accelerez, cand franez, cand fac stanga/dreapta, scartaie tot timpul. Nu ma pricep la partea mecanica a masinii, desi daca cineva are vreo idee despre ce ar fi vorba, as fi foarte recunoscator, multumesc. O zi buna va doresc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate s-a dus un rulment. daca nu te pricepi la partea mecanica nu pricep de ce nu te duci la un service. de parca daca ai afla ce are ai rezolva singur?

| untu a răspuns:

Va sfatuiesc sa mergeti cu masina dvs. la service-ul autorizat de autoturisme si cereti sa vada de ce scartaie masine si sa vi se unga cu unsoare la osia rotii sau de la frana sau placutele de frana!

| pufulescu a răspuns:

Poate fi lagarul de sus al amortizorului sau o bucsa de brat care nu mai are cauciuc sau bieleta de bara stabilizatoare, sunt multe posibilitati.

| MACosmin a răspuns:

Posibil sa fie de la discul sau placutele de frana