| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

De cateva luni, cand pornesc motorul vine un miros foarte urat de la aerul conditionat. Am fost la un service specializat si am facut o igienizare a sistemului de racire, am schimbat filtrele, am schimbat si freonul, dar degeaba. De fiecare data se intampla chestia asta. Ce sa fac? Ce are?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Freonul l-ai schimbat fix degeaba, ai plătit un serviciu inutil.
Trebuie făcută o curățare profesională a întregului sistem de clima. (radiatoare, filtre, ventilator, tubulatură, venturi).
Altfel nu scapi în veci de mirosul ăla.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 explică (pentru mihai69):

Mi-a facut chestia asta, doar ca a folosit un aparat mai sofisticat

https://youtu.be/p4nNLLwGgdc

| mihai69 a răspuns (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Adică i-au dat puțin cu deodorant. În schimb, stratul de bacterii împuțite care e depus peste tot prin instalație a rămas bine-mersi la locul lui. Și va mirosi la fel.

| DrGoogle a răspuns:

Vezi sa nu ai vreo chestie moarta prin spatele radiatorului, o pisica, soarece sau pasare happy

| Roxanacretu2 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu un profesionist sa mai auzi o parere. iti recomand http://montaj-aer-conditionat-bucuresti.ro/