| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce nu gasesc modelul Jetta pe site-ul Volkswagen RO? E doar pentru America? cum fac sa gasesc noul model in Romania?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă vorbiți despre modelul Jetta din America de Nord, nu îl găsiți în oferta Europeană, deoarece nu are omologare pentru Europa. Puteți merge la reprezentanța Volkswagen din București, sediul central și să întrebați dacă vă poate aduce acest model. Dar, trebuie să luați în considerare faptul că pe lângă autoturismului vă va costa transportul transoceanic, apoi e l terestru dacă nu va ajunge direct în Constanța, ci în alt port din Europa, apoi omologarea și înscrierea în circulație în România. Succes!

| NorNegru a răspuns:

Aparent, nu se mai fabrică Jetta pentru piața europeană.