| Raresanomin a întrebat:

Salut de ce nu imi indica kilometrajul de la bicicleta cu ce viteza merg.Este functional dar nu indica viteza.Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Vezi sa fac contact firele alea care vin de la senzor, cu kilometrajul, incearca sa il apesi mai tare in suportul ala...

| daassh a răspuns:

Probabil nu are acea functie.Succes!

| o0ops_2090 a răspuns:

Cum au spus si ceilalti verifica senzorul de la furca, mai apoi daca tot nu merge scoate kilometrajul din suport si pune-l la loc apoi s-ar putea sa mearga. A patit fratele meu acelasi lucru, succes.

| danpas a răspuns:

Verifica daca senzorul care se prinde de furca si magnetul de pe spita sunt montate cum trebuie. (cand la invartirea rotii ele se suprapun se aude un tacanit foarte incet), daca senzorul este wireless, verifica bateria, daca are fir verifica firul sa nu fie intrerupt, verifica cada ciclocomputerul este fixat bine in suport pe ghidon.