| numesiprenume0 a întrebat:

De ceva timp nu imi mai porneste masina asa cum ar trebui, inainte imi pornea imediat, la cea mai mica rotire de cheie. De la ce sa fie problema? Mentionez ca este benzina, motor 1.6. Ce ii pot face?
Funda!
P.S. Poate fi si de la tinerea cheii prea putin in pozitia de pornire a motorului sau din utilizarea consumatorilor(de exemplu radio, ac, s-a.m.d.)in timp ce acesta se porneste? Ajutor va rog!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, e mai rece, uleiul e mai gros. Poate e de acolo.
Daca nu ai mai schimbat de mult consumabilele, schimba-le acum: bujii, fise, filtru de aer, filtru de benzina.

| cyupaku a răspuns:

O vinzi