| RazviiArT a întrebat:

De la ce vârsta pot conduce o mașina de tip Smart?

6 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

De la 18 ani cu permis de conducere categoria B.

| nestiy a răspuns:

La 16 ani ai voie sa-ti faci carnet de conducere, dar conditia este sa fi insotit de cineva care are 18 ani impliniti si carnet.

| RazviiArT explică (pentru nestiy):

Nu are treaba asta. poți conduce singur o mașina de 50 cc dacă ai permis categoria b1. Dar eu nu eram sigur cu acest fel de mașina dacă se poate conduce ca depășește puțin cc.

| suntserios a răspuns (pentru nestiy):

Nu mai dezinforma lumea si nu mai raspunde daca nu ai habar de codul rutier. Ce ai scris tu acolo nu are nicio legatura cu legislatia rutiera si nu poate nimeni conduce masini de cat B la 16 ani

| suntserios a răspuns (pentru RazviiArT):

Cu b1 la 16 ani poti conduce masini care au pana in 400kg si puterea motorului de 15kw. Smartul nu se incadreaza nici pe departe aici

| Mihai1810 a răspuns (pentru nestiy):

Poti sa nu mai vorbesti prostii?