| RauLrzv a întrebat:

Salut, dețin un Derbi Senda X-Treme din 2012 cu set de 70cc AIRSAL și nu ii mai vine benzina din pompa in carburator. I-am schimbat pompa de benzina dar nu trage, nu trece benzina din pompă pe furtunurile spre carburator.
Ce sa stiu sa-i fac?

3 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Sa schimbi filtrul de benzina si sa cureti furtunele sau sa le inlocuiesti.

| RauLrzv explică (pentru AmandinaDragan):

Filtru de benzina nu am, direct din pompa am furtunele care merg in carburator

| AmandinaDragan a răspuns (pentru RauLrzv):

Daca e carburator atunci verifica: jigloare, diafragme, plutitor, etc.