| Dey64dey a întrebat:

.am un scuter in 4t si nu stiu unde vine furtunul de la pompa de vacuum la carburator

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Detalii? care capat este fixat in locul bun; in ce loc?

| Dey64dey explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Deci am o chestie care vine pusa la rezervor (nu stiu cum se numeste). prin acea chestie, printr-un loc iese benzina si prin altul iese sau isi trage vacuum-ul (adica aer). Prin locul unde iese benzina vine un furtun si prin locul unde vine vacuum-ul vine alt furtun.Nu stiu unde vine bagat furtunul de la vacuum la carburator

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Dey64dey):

Furtunul mai gros vine la intrarea de sus a carburatorului, iar frtunul mai subtire, la partea inferioara