| PringAloe a întrebat:

Salut, dețin un ford c-max din 2012 cutie automată, de 3-4luni de zile constat următoarea problema, cand virez pe loc volanul in dreapta maxim vibrează volanul si se aude in zona motorului zgomot de vibrație ca si cum la o masina cu cutie manuală nu apeși corect ambreiajul si pleci mai smucit asa, tin sa precizez cand este pe liber (N) in R se simte mai tare, in D(drive) se simte putin mai ok dar nu e mare diferenta, care poate fi motivul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Par a fi probleme la servodirecție

| Batmanel a răspuns:

Probleme la servodirectie? Dar mai intai verifica rezervorul de lichid al servodirectiei...