| Vasilicanus a întrebat:

Bună, am un audi a4 din 2009 și problema mea este următoarea, volanul se mișcă greu și în timp ce virez se simte ca și un zgomot în pedale, ce poate fi?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Gugăl zice: verifică servodireția la un service

| UserRo10 a răspuns:

Da-ne toate detaliile. Pe A4B8 exista dotare optionala servotronic ce modifica feedbackul volanului.
Zgomotul la pedale poate fi de la crucea axului ce duce la caseta de directie

| dolceromania a răspuns:

Acolo langa pedale la trecerea tijei afara se afla o cruce cardanica, e posibil sa fie defecta, ai grija și nu mai circula se poate bloca volanul in mers!