| George12356456 a întrebat:

Salut!
Dețin un Ford focus 1.8 tdci (kkda) din 2009. Am o mica întrebare.
Daca vreau sa țin constanta turația in jur de 1200rpm, motorul pare să meargă ușor întrerupt și nu prea sta in turația respectiva. Adica eu țin pedala la fel, dar turația variază între 1000-1300 rpm. La turații peste 1500 nu are nicio problema, nici la relanti.
Ceva păreri? Precizez că are egr-ul blindat, oare sa fie de acolo?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Shuko93 a răspuns:

Emm, nu vreau sa te sperii sau sa iti ruinez seara Da, daca e ce masina cred eu nu am auzit de bine despre ea. o. o O sa zici de unde naiba stiu asta?! Pai, e un pusti Razvan de la 99vehicles pe Youtube si vb de masini stricacioase si daca imi aduc aminte bine parca era chiar pe locul 1 So yeah, vestea buna, posibil sa confund modelele ca si volum cilindric. Cel mai bine te uiti pe acolo si tragi singur o concluzie. Dimi buna!

| George12356456 explică (pentru Shuko93):

Tind sa nu cred, pentru că majoritatea spun că e cam cel mai bun motor diesel de pe Ford.

| Shuko93 a răspuns (pentru George12356456):

Ford e bun ca firma doar ca focus zicea ca cica ar fi buclucas. Acum din nou e posibil sa il confund