| Dumnesao a întrebat:

Are cineva ford focus din 2005-2008 cu motor pe benzina de 2.0? E fiabil motorul?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu am motorul dar stiu ca e motor de origine mazda cu distributie pe lant. In general tot ce e japonez benzina aspirat e fiabil si undeva tarziu in viata o sa ai consum de ulei. Eu zic ca daca iei un model ingrijit cu KM originali in jur de 150. 000km nu o sa ai probleme notabile cu motorul.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da un titanium de 3 usi motor aspirat 2L benzina cu 71000 mile 2005 merge bine. Mecanicu zice ca e perfecta masina. Aia da o are o prietena care sta langa mine si locuim in UK

| sierra1 a răspuns:

Orice motor (inclusiv ford) e fiabil dacă e ingrijit. tu iei ceva second hand?

| Dumnesao explică (pentru sierra1):

Da,sh,oricum nu stiu daca mai exista focus nou cu motorizare de 2.0 benzina...