| CrissMax a întrebat:

Dețin un Ford Focus 2010, cu sistem de sonorizare 6000CD. De.aici începe greul, am mufa de intrare auxiliară, dar eu as vrea sa îmi pun și USB. Mai are cineva USB pe 6000CD? Se pote monta USB pe 6000CD? Pe 6000cd exista intrate pentru USB? Va mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| weloveit a răspuns:

Nu se poate si eu am, dar mi au spus ca doar auxiliar

| CrissMax explică (pentru weloveit):

Unica variantă ar fi sa schimbam CD playerele, cu altele originale dar MP3, și care dispun și de ieșire USB...
Apropo, cu timpul am aflat ca exista un fel de modulator: la un capăt este jack, la celălat are intrare de USB. Îl bagi in auxiliarul mașinii și merge. Doar ca muzica trebuie sa o schimbi de pe "modulator". Tine minte o chestie, nu are nicio legătura cu priza de 13v. Cred ca mai bine i.am spune "comutator". Sper sa îți fie de folos!