| Paeki a întrebat:

Salut! Dețin un seat ibiza 2002 și s-a rupt distribuția. Am dat jos chiulasa, am schimbat supapele, semering uri, kit de distribuție complet, ulei și antigel. Am pus totul înapoi și mașina a pornit din pruna cheie. Problema pe care o am acum e cu pornirea. Pun contactul, se aprind martorii și se sting dar când dau la automat, nu pornește dar se aprinde martorul de la abs. Am făcut de câteva ori asa dar nu a pornit. Am blocat volanul și am pornit mașina în timp ce trageam de volan sa se deblocheze. Doar asa am observat ca pornește. Nu știu care este problema și mi-e frica sa nu rămân pe undeva cu mașina. Menționez ca tot timpul cat am lucrat la mașină, bateria a fost pe mașină. Aveți ceva păreri? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in service auto sa o faca ei numai fi zgîrcit ca daca o repari tu pe genunchi o strici mai rau, scoate banul si du o la reparat la meseriasi autorizati, cu masina nu e de joaca poti fi un real pericol pe șosele daca faci improvizatii de capul tau la ea.

| stampex a răspuns:

Povesti...
Cu volan blocat adica cheie in alta pozitie decat cea pentru start nu porneste masina niciodata ..Basme pentru copilasi.