| anonim_4396 a întrebat:

Salut din nou TPU! Am vazut recent alta masina,parerea mea, mai buna.Un Renault Laguna III din 2011 cu motorul 2.0 dCi de 173 CP.Are multe dotari si pretul e accesibil.Am un link aici cu anuntul.Ma puteti ajuta? Merita cumparat? Dar dat la schimb cu VW Passat Variant din 2009 2.0 TDI 170 CP?

Răspuns Câştigător
| Adikis a răspuns:

Sa nu faci prostia asta! Passat e Passat! Nu poti compara un VW cu Renault, ramai la passat, renault nu este la fel de rezistent si fiabil ca si passat. Am si eu unul ca al tau, intradevad nu scoate cele mai bune consumuri, dar e mai bun decat orice laguna!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita, renault e jaf fata de vw ramai cu ce ai, daca ai schimbao pe un bmw sau un mercedes merita

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

La schimb n-as da un Passat pe o Laguna decat daca diferenta de vechime ar fi mare iar 2 ani nu e chiar asa mult. De meritat merita si Laguna.

| e36 a răspuns:

2.0 tdi este foarte reuşit motorul. îţi recomand să-l schimbi doar dacă passatul are peste 400000km iar laguna are maxim 30000.