Întrebare recomandată | GabiCh a întrebat:

Volvo S40 din 2009tongueRO sau CONTRA?
Am vazut recent pe internet un Volvo S40 din 2009 cu motor 2.0 D de 140 CP.Are doar 127 000 KM si e euro 4...Are toate dotarile in afara de navigatie si totusi imi place.In anunt omul ar vrea 7450 EUR, dar pretul e negociabil.Si am vrut sa intreb:Oare merita un Volvo? Eu as zice ca da, dar as vrea sa vad si alte pareri ARGUMENTATE.Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Deci, tu esti mult mai informat decat ceilalti care vor sa isi cumpere o masina, ai fost inspirat de undeva, eu spun ca merita! volvo a deschis drumul spre siguranta, mereu! nici o masina nu poate egala siguranta ce o ofera un volvo, eu apreciez faptul ca te-ai indreptat spre volvo, si eu am un volvo din 1997, am dat pe el 2000 euro, v40 full option, tapiterie piele pe scaune, motor 2.0i 136 cai putere, masina merge ceas, nu am probleme cu ea.a pornit intr-o dimineata la -15 grade la sfert de cheie, calitate suedeza, din punctul meu de vedere, mult mai buna decat cea germana, un volvo standard are optiunile ce le gasesti pe o masina nemteasca full. un volvo full este echipat cu de toate!

| raluk27 a răspuns:

Mi se pare cam putin 127 000 km in aproape 4 ani. Doar daca a tinut-o mai mult in garaj sau a umblat la kilometraj. Sa zicem ca negociat, o scoti la 7000. Hmm...masina suedeza? Merge. E ok pentru un Volvo.

| XtremeX a răspuns:

Uite ce e, eu nu`s fan al Volvo, dar daca masina e intr-adevar asa cum zici tu atunci merita, chiar daca n-are navi, ceea ce e un mare MINUS la o masina din 2009, dar totusi de cat un Hunday laughing mai bine un Volvo.

( Sau ia-ti mercedes e220 cdi la bani aia cei drept e din 2003)

| GabiCh explică:

Va multumesc pentru. argumente...Am mai vrut sa va intreb cum vi se par piesele?