| GabiCh a întrebat:

Salutare din nou! Am vazut un Renault Laguna GT(4 usi) din 02/2011 cu motorul 2.0 dCi 175 CP 4CONTROL,tractiune fata,euro 5, transmisie AUTOMATA.Nu stiu cum se comporta la Renault transmisia automata si de aceea va intreb pe voi.Consumul e cu mult mai mare decat la manuala? Cat costa sa-i faci ambreiajul(din cate stiu e cu dublu-ambreiaj)? E fiabila?
Mentionez ca are toate dotarile posibile si costa 10 700 de euro, care dupa parerea mea e acceptabil.Am vrut sa va mai intreb cum sunt piesele? Scumpe, ieftine?(am verificat si eu pe autokarma.ro cum sunt, dar nu sunt scumpe)

Răspuns Câştigător
| 83Cosmin a răspuns:

Daca e 2011 e ok. Transmisia automata nu e o problema ca e generatie nou. In viitor toate masinile tind sa aiba transmisie automata.