| benga94 a întrebat:

Salut doresc sa achizitionez aceasta masina, are citeva zgarieturi si e putin atinsa la aripa pe fata, e din 2000 de fapt si nu stie ce euro uitati poza imi e frica sa nu ma respinga la RAR, sau nu are nici o treaba? uitati poza::: http://www.tocmai.ro/volkswagen-golf-4-2001-19430777.htm l

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In cel mai rau caz iti da CIV-ul fara ITP si ai timp sa rezolvi problemele ulterior. Eu am trecut cu trei indoituri, mai mari decat cea de pe aripa si haionul Golfului, dar cei drept ma stiam din vedere cu cei de acolo.
E mai bine sa cumperi o masina cu mici lovituri, decat una carpita pentru vanzare.
Atentie mare insa la norma euro, te poate arde serios la buzunar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Identificarea RAR nu are nicio treaba cu asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Indoiturile ar trebui indreptate putin, sa nu se vada ca a fost atinsa. Daca ramane tabla usor sifonata mai merge; daca sunt urme de accidentare nu treci. In rest nu sunt atat de stricti la aspect. Arata acceptabil, deci ar trebui sa treaca.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Ai peste 60% sanse sa dai peste o masina cu km dati inapoi sau avariata.

| benga94 explică:

Tocmai asta e problema ca nu stie cit e taxa ca, cica n-are cum sa se duca sa eu calculeze ca trebuie dus dosarul si dupa sa o platesti si el vrea sa o dea asa ca si-a luat duba si nu ii mai trebuie, el a dat 2000 din Italia e adusa si acum mi-a zis ultimul pret 1500 da nu stie cit e taxa asta e buba, ca defecte are doar acolo ce se vede in poze citeva zgarieturi care nu se vad, oglinda de pe partea soferului e putin crapata si a zis ca AC nu functioneaza pentru ca trebuie schimbat furtunul de la el care costa 400 de lei nou si 60 de roni mana a 2 a ceva de genu el nu mai baga bani pentru ca vrea sa o dea teter a zis ca accepta pentru ca nu are alte defecte! Deci in concluzie sunt in dubiii nu stiu ce sa fac, sa o iau, sa nu, daca o fi pana in 500 taxa cu tot cu RAR sar merita dar peste nu sar merita deloc, sunt in dubii alta masina nu am gasit decat asta ar mai fi ceva http://olx.ro/oferta/opel-astra-break-ID2fhKH.html#f20174e550; promoted
asta
http://olx.ro/oferta/vand-wolkswagen-polo-ID2iiOn.html#1caf807175

si asta
http://olx.ro/oferta/vand-dacia-logan-an-2006-ID24aG7.html#fdb833f4dc
loganu are ceva KM 190 de mii km multisor, nici nu stiu ce sa fac, e si prima masina dupa 3 ani jumate de cand am luat permisul nu am condus deloc ....astept sfaturile voastre!

| Tw1sTer a răspuns:

Oricum te poate intoarce de la rar pentru o frana care nu tine sau alte probleme cel mai bine dai 200 ron spaga si te trece fara probleme
PS: Am avut un golf 3 cu toba sport si stopuri tuning si ma trecut rarul cu 150-200 ron spaga app vezi sa nu aiba motorul uzat sau alte probleme pentru ca e prea putin 1650 E pentru un golf 4 in 4 portiere