| DanCristian31 a întrebat:

Salut! Doresc sa mi acizitionez un hyundai coupe, iar recent am gasit unul la 2500euro, din 2005 cu motorizarea de 2.0. Nu stiu prea multe despre aceasta masina(fiabilitate). Ma puteti ajuta cu un sfat? Eu mi o doresc foarte mult, dar sunt indecis. Daca merg sa o vad, la ce sa ma uit. Ce sa verific la ea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sa imi bag picioru zici ca o fost scris pentru tine acest review laughing :
https://aproapemasini.com/2020/08/04/pareri-hyundai-coupe-ii-2001-2008/
Ca fapt divers, am cunostinte ce au hyundai ( nu neaparat coupe) si nu prea se plang de fiabilitatea lor. Se mai strica una alta evident ca la orice marca dar nu am auzit povesti HORROR.
Ca la orice masina, vezi sa sune motorul rotund, sa traga liniar, sa nu scoata fum, sa schimbe usor vitezele, franele sa fie ok, suspensia, cauciucurile, etc. Eventual daca nu te pricepi ia un prieten cu tine sau un mecanic de incredere. Bafta!

1 răspuns: