| Andredrei a întrebat:

Salut! Dupa ce am fost la mecanic cu o problema ce nu are legatura cu urmatoarea mea intrebare acesta mi-a spus ca aveam termostatul defect si ca mi l-a inlocuit. A zis in zilele urmtoare sa observ cum se comporta. Am observat ca si dupa 20 de minute de mers temperatura antigelului creste doar undeva la 30 de grade si azi a fost cald (17 grade). Care ar putea fi cauza? E normal?

Răspuns Câştigător
| dge18 a răspuns:

Ai pe undeva pierderi de presiune sau antigelul este murdar și se încălzește mai greu. Sau mai poate exista un rahat de senzor pe care am dat vreo 500 și ceva de lei și acel sensor îți calculează căldură din afara motorului cu cea sin motor și îți indică cam câte grade ar avea antigelul. laughing Tu încearcă să te mai interesezi, la mine nu stă la 90 de grade pentru că are pierderi de presiune pe la răcitorul egr și trebuie să il schimb, pentru treaba asta îmi scoate fum ca nebuna.

1 răspuns:
| badpanda a răspuns:

Nu este normal. Poate ar fi cazul sa schimbi mecanicul.