| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Dețin un Opel astra h 1.7 cdti 101 cp.
Am avut probleme cu termostatul care era blocat pe deschis.
Acum în mers temperatura atinge 90 de grade și e totul ok.
Dar la relantiv nu creste temperatura.
De ex.
Aveam 65 și am stat vreo 10 min si de abia a crescut 2 grade, dar în mers creste și e ok.
E problema? Sau la diesel e normal.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E normal ca e diesel, la relanti nu se incalzeste motorul asa de repede sa iti creasca apa, atat timp cat masina baga caldura si in mers sta apa la 90 nu ai de ce sa iti faci griji.

| sierra1 a răspuns:

"la relantiv nu creste temperatura... problema? "

e FOARTE ok așa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E normal, produce mai putina caldura pe loc. Doar la mersul "in forta", cu viteze mari, da caldura mai puternic. Prin oras abia atinge 80 de grade dupa vreo 30 de minute, daca merge aeroterma.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. E diesel, e iarna, e normal sa nu creasca temperatura la relantiu. Eu cu tata avem masini din grupul VAG diesel de exemplu. De conducem 10 minute si ajunge apa la 70, de ne oprim ori ramane pe loc ori incepe sa scada cateodata ( mai ales de dam drumul la caldura). Deci la tine e ok.