| VasilescuSebi a întrebat:

Salut, dupa terminarea unui liceu cu profil mecanic ce facultate as putea urma si dupa asta ce meserii as putea avea avand in vedere finalizarea studiilor mentionate amterior?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti pasionat de mecanica poti alege facultatea de mecanica sau cea de constructii de masini.La finalul studiilor universitare vei obtine titlul profesional de inginer intr-una din specializarile alese din cadrul domeniului de studiu.

| untaken a răspuns:

Poti sa urmezi ce facultate vrei tu, depinde la ce esti bun si ce te vezi facand toata viata, care este pasiunea ta pentru care ti-ai dedica intreaga viata. Nu exista limite!