| TheTruckDriver a întrebat:

Am intrat la un liceu, profil Stiinte ale Naturii, si nu stiu ce facultate sa aleg dupa terminarea acestuia...In medicina nu prea as vrea, si vreau sa stiu daca la Faculatea de Informatica ar fi greu dupa terminarea unui asemenea liceu. Daca nu as intra la Informatica ce facultate as putea urma?

Răspuns Câştigător
| Zacase a răspuns:

Parerea mea e sa mai astepti sa afli ce-ti place. Adica mai sunt 4 ani mari si lati. Nu uita ca esti la profil real, deci ai majoritatea portilor deschise. Afli ce-ti place si acolo mergi, simplu nu?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca-ti place informatica, in caz "de avarie", cibernetica ori informatica economica ar fi alegeri bune.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru Informatica iti trebuie multa matematica. Daca ai cunostinte serioase de mate si talent, nu va fi greu.
Poti incerca la biologie, chimie, stomatologie si ar mai fi si altele. Problema este sa gasesti ceva care sa iti placa cu adevarat.