| numesiprenume0 a întrebat:

Care este varsta la care sa iti faci o relatie serioasa?(atat ca baiat, dar si ca fata) Care sa devina o familie...
Cat de greu iti gasesti partener/a dupa terminarea studiilor? Avand in vedere ca din cate am vazut cele mai multe relatii se formeaza in timpul studiilor (unele in liceu, altele in facultate...)

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De la 18 poti sa iti faci o relatie serioasa, cu planuri serioase.Dar doar de la 20 si ceva de ani cand sti ce vrei si esti stabil te casatoresti.

| Sn4k3 a răspuns:

La cat vrei tu, daca n-ai nimic de facut poti si de la 20.

| Nilsson a răspuns:

Expresia relatie serioasa ar trebui considerata pleonasm.
Oricine se angajeaza intr-o relatie trebuie sa fie suficient de matur si sa aiba respect fata de partener.
Varsta depinde in functie de persoane, cred ca se pot incepe relatii de succes chiar si din liceu, dar aceste situatii sunt din ce in ce mai rare din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au schimbat vremurile, nu se mai iau toti la 20 de ani. Doar aia fara bac sau facultate. Nu e o varsta anume, cum ti-e norocul

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

O relatie serioasa se poate forma inca din liceu, dar asta nu inseamna mare lucru. O relatie serioasa ti-o poti face cand prinzi momentul

| MădălinaMaya055 a răspuns:

Trebuie in adolescenta sa experimentezi relatii de scurta durata, sau de lunga durata, ca sa nu te trezesti la 20 de ani ca nu stii cum este una.O relatie serioasa, o faci dupa 20 de ani, depinde si cat de repede vrei tu sa te grabesti.Dar legat de creearea unei familii, casatoria trebuie sa fie de la 25 de ani in sus, pentru ca scade rata divortului cu 50%.