| viorelalyn a întrebat:

Salut e cineva pe aici care a lucrat sau lucreaza ca mecanic la camioane MAN de 7.5 tone?
Am nevoie de o informatie urgenta!

2 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Nu am lucrat ca mecanic, dar am cunoștințe de mecanică. În orice caz, poți să pui întrebarea și poate se găsește cineva să te ajute...

| viorelalyn explică:

Am un MAN L2000 7.5 tone si vreau sa ii schimb discul de ambreiaj si nu pot sa scot cutia de viteze.
Care ar putea fi cauza care tine cutia de nu pot sa o indepartez de motor.
Se indeparteaza cam 2-3 cm...mai mult nu se duce in spate...

Am vazut prin partea de jos ca e o siguranta pe ax chiar langa placa de presiune..Ar putea sa tina acea suguranta?