| George12356456 a întrebat:

E normal sa se vada mici scantei pe fise?

Răspuns Câştigător
| mirel1983 a răspuns:

Nu,iti fura curent.Si de aici vine scanteia slaba.

| George12356456 explică (pentru mirel1983):

Nu trebuie sa se vada absolut deloc, nu?

| mirel1983 a răspuns (pentru George12356456):

Nu

4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Arcul nu preseaza pe hexagonul bujiei? Ar trebui sa stea fix.Scanteia apare cand doua contacte sunt distantate. Daca se ating, ala e scurt deja.

Scoate fisa si uita-te cu atentie la partea de cauciuc din interiorul fisei. poate observi vreo fisura ceva, orice ti-ar putea atrage atentia, ne-ar fi de mult folos sa ne dam cu parerea.

Daca nu gasesti nimic, inlocuieste fisa respectiva cu cea veche straight face

| George12356456 explică:

? greșeala mea