| anonim_4396 a întrebat:

Este bun atv big hummer bashan 250cc pentru cineva de 15 ani? Nu conduc pe dn1, doar prin padure sau pana in parc, la magazin(fara sa ies pe dn1)

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu ai voiee decat de la 16 ai sa conduci ATV-uri de 50 cmc fiindca nu se incadreaza in subcategoria B1 fiindca nu are minim 400 kg. Pentru Basha-ul de 250 iti trebuie categoria B deci sa ai 18 ani. Daca vrei ceva la 16 ani un scuter sau o masinuta Aixam cauta pe Google sunt niste masini micute care se pot conduce de la 16 ani. Imi pare rau dar la 15 ani nu poti conduce nici o motorizata!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se poate conduce cu B1 Ioandelasal fiindca nu are 400 kg minim! Si prin padure este periculos vine de multe ori cei de la ocolul silvic cu politia sa faca controale sa nu se taie ilegal pomi si daca te prind ai dosar penal si amenda sau de la 3 la 5 ani puscarie si nu are rost!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este bun, pentru a conduce un asemenea ATV trebuie sa ai 16 ani si permis de subcategoria B1. Nu-l poti conduce pe nici un drum public, nu este vorba doar de drum national, nu ai voie sa iesi cu el din curte. La 15 ani poti merge doar cu bicicleta. Numai bine!

| KenJi a răspuns:

La 15 ani nu ai cum sa conduci un ATV cu atat mai mult cu 250 cc trebuie sa fie sub 49 ca sa ai voie si ai voie la 16 ani nu la 15. Din ala cu 250 cc ai voie la 18 ani cand ai carnet pentru el in restul nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin padure faci ce vrei cu el.si pe la tine prin curte(daca stai la curte) dar nu ai voie la 15 cu 250cmc ia unu de 125cmc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok am inteles...mai astept