| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Este nevoie sa fii absolvent de 10 clase pentru a face școală de șoferi?

13 răspunsuri:
| asuari a răspuns:

Începând de anul asta se aude că așa o să fie, dar momentan nu.

| Drsss a răspuns:

Nu, nu s-a dat nimic

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai de la 1 iulie 2020.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios? Unde scrie? Legea n-a aparut dar se aplica?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ne zici si noua conform carei legi

| Scotocell a răspuns:

Nu, eu m-am inscris in Noiembrie si nu mi-a cerut nimic de la scoala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este doar proiect si, poate, se va pune in aplicare de la 1 iulie 2020: http://bit.ly/2FlNV3i
http://bit.ly/36ut2Pd

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care lege?
Cum poate sa scrie in lege, daca ea nu a aparut?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci in ce lege scrie? Si cum poate fi aplicata daca ea nu a aparut

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aa, tu stii legile din anun 2049 deja. Misto

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii in pana mea ca trolezi, ca te iau unii in serios

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii, important este sa stii citi si scrie.
Au fost propuneri in acest sens dar nu stiu sa se fi materializat intr-o prevedere legala. De asemenea am vazut cateva articole ca o asemene prevedere ar intra in vigoare cu data de 1 iulie 2020 dar nici un articol nu indica prevederea legala care sa fi introdus aceasta conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere.

| Sofer a răspuns:

Inca nu s-a dat nimic dar se aude ca s-ar aplica legea asta ca sa ai 10 clase pentru permis.