| Chez0nz a întrebat:

Salut, este scumpa intretinerea unui Audi A4B7? dar A3 8P? ma refer la schimburi, piese etc...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca vrei o masina care sa nu te lase in drum, te costa.
Fie cumperi o masina la un pret mai mare fara probleme, fie cumperi o masina mai ieftina si te astepti sa mai investesti in ea.
In rest, intretinerea nu este exagerat de scumpa, poate doar pe partea de brate, in rest, este aproximativ aceeasi ca la un VW.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se spune că fiecare ar mașina pe care și-o permite (desigur și întreținerea e în calculul ăsta)

diferența între cele două e nesemnificativă

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Detin un A3 8p 2008 euro4 2.0tdi 170cai. Intretinerea motorului nu este ceva de speriat, dar gasesti foarte greu piese in dezmembrari, pachete de S-line, si interiorul este destul de uratel. Daca nu te deranjeaza interiorul, si ca practic e un golf cu sigla de Audi e ok.
Cat despre a4 b7, am auzit ca ar fi ceva mai scump decat la a3, dar nu de speriat cum a zis si Sierra. Si eu as vrea sa iau un a4 b7 avant 2. 0tdi dar as fi auzit ca au consumul cam mare.
Cat despre consumul la a3, scoti si 4/5 la drum intins.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

"nu de speriat cum a zis si Sierra"

unde păcatele mele am zis asta?

| Începătorul988 a răspuns (pentru sierra1):

No, iarta-ma am citit eu gresit.

| sierra1 a răspuns (pentru Începătorul988):

No, nu-i bai!