| DaTRoll a întrebat:

Salut, eu am asigurare la autoturism pe numele tatalui meu care este decedat, dar la sofer sunt eu trecut. Aveam masina parca in fata porții si un om a intrat în masina lovind în spate si împingând-o in gard. Am vorbit si o facem pe asigurare, cale amiabilă. O sa intampin probleme dacă masina e pe numele tatalui meu decedat? Pot păți ceva? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Nu patesti nimic.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca figurezi pe certificatul de inmatriculare ca ai dreptul sa folosesti masina nu este nici o problema.

| DaTRoll explică (pentru Ioandelasal):

Nu figurez, apar doar pe asigurare ca sofer

| DaTRoll explică (pentru Ioandelasal):

Cam cât ar dura reparația pe asigurare?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DaTRoll):

Nu stiu, am fost jurist si nu ma pricep deloc la reparatii auto.