| danidni a întrebat:

Salut! Eu am cumparat o masina acum vreo 3 luni si nu am foliile omologate. Cat costa omologarea și unde se poate face asta, ca pe 31 iulie am ITPul?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le dai jos si pui unele la un service autorizat si astfel primesti si omologarea. Nu iti omologheaza nimeni folii puse deja.

| dinaprilie a răspuns:

Nu au treaba aia de la itp cu folia. Sau altfel spus nu te duce la aia care ar putea sa aiba ceva cu folia.

| suntserios a răspuns (pentru dinaprilie):

Cum sa nu aiba treaba aia de la itp cu folie...

| dinaprilie a răspuns (pentru suntserios):

In doujdeani nu a intrebat unu si aditional nici politia pe strada. Este drept nu ma opreau lunar dar nici odata la 5 ani.

| suntserios a răspuns (pentru dinaprilie):

Poate la bicicleta. La masina nu iti da nimeni itp cu folii neomologate. Punct.

| dinaprilie a răspuns (pentru suntserios):

Bine bine.

| Alinailies a răspuns:

Aia de la itp nu au treaba, eu am cumparat masina cu folie pe geamuri si am doua itp-uri facute, nu a zis nimeni, nimic dar m-a oprit Politia de doua ori pana acum si au vrut sa-mi dea amenda, m-am scuzat ca am copii in spate si m-au lasat, pe urma m-am dus si am dat foliile jos de la geamurile din fata ca a 3 a oara sa nu iau amenda, nu de alta, dar mi-a zis ca e 2600 lei sau 1300 in 48h.
M-am lecuit.