| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Ce ați alege dintre Mazda 6 facelift 2007 2.0cd 143cp (sistem audio bose) și Ford Focus 2007 2. 0tdci 136cp (sistem audio Sony)?
Ambele break.
Am scris sistemele audio pentru a va da seama ca ambele sunt echipari de top.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| DanielMariusADM a răspuns:

Salut, Ford Focus 2.0 tdci 136cp break: un motor foarte fiabil, un cuplu extraordinar, masina raspunde foarte repede la acceleratii chiar si la turatii joase.Cutia de viteze schimba foarte curat si scurt datorita ambreajului dublu, da o senzatie sport. Per total o masina fiabila si care atunci cand esti la volanul ei nu da deloc senzatia ca ai conduce un break. Sistemul audio: nu as dori nimic mai mult! Detin un model similar 2008 si nu a dat nici o problema de mecanica, am avut o problema in urma cu 3 luni cu un cip central care taie orice comunicatie electrica cu motorul si costul s-a dus undeva la 300 euro cu totul( singura problema in 8 ani) masina a rulat mult si in oras si la drum lung in afara tari. Pentru mine o masina peste medie care as alege-o din nou. Sper doar sa te fi ajutat sa iti formezi o parere.